JAUKUMAS, NEPAVALDUS LAIKO TĖKMEI, VISADA SU MUMIS

elektrinis zidinys redway

Nuoneatmenamų laikų kiekvieno žmogaus būste buvo ugnies židinys, kurio pagrindinė paskirtis buvo gaminti maistą ir šildyti patalpą. Įvairios senovės tautos židinį laikė šventa ir neliečiama vieta. Tik kiek vėlesniame istorijos laikmetyje, apytikriai Renesanso laikotarpyje, židinys, be patalpų šildymo, įgijo naują paskirtį-juo imta puošti namus, tapo interjero dalimi. Gotikos ir Baroko amžiaus interjeruose židinys tapo svarbiausiu elementu namų puošyboje. Vyravo skulptūros dekoras ir architektūros elementai. Šių epochų židiniai laikomi patys puošniausi ir dekoratyviausi. Klasicizmo laikmetyje buvo būdingas antikinių motyvų dekoras, taisyklingos formos su išsikišusiomis lentynėlėmis įvairiems namų daiktams pastatyti (žvakidei, skulptūrai, laikrodžiui).

Praėjęs didelį laiko išbandymą, židinys žmogaus gyvenime išliko vertingas ir unikalus elementas su visomis savo savybėmis: šiluma, grožiu, jaukumu. Tik maisto gaminimas židinyje šiuolaikiniame gyvenime labiau perkeltas į lauko erdvę. Židinys yra tapęs interjero ir eksterjero dalimi. Kitos židinio paskirtys žmogaus būste išliko nepakitusios: šildo ir puošia namus, yra ne tik romantikos, bet ir jauki draugų, šeimos susibūrimo vieta. Taigi, nesenstantis namų atributas-židinys sujungia praeitį su dabartimi ir papildo šiuolaikinių interjerų architektūros estetiką.

XX amžiuje, atsiradus elektrai, susikūrė naujos technologijos. Namų interjere susiformavo naujas modernus stilius. Tobulėjant technologijoms išsiplėtė židinių sukūrimo galimybės, suteikdamos jiems universalesnę formą ir dizainą. Netolimoje praeityje, apie 1981 m., elektros energijos dėka buvo sukurta „Elektrinės liepsnos“ technologija. Šis naujas išradimas patobulino standartinio židinio konstrukciją ir suteikė platesnes naudojimosi galimybes. Židinys įgijo kompaktiškesnę formą, bei daug pranašumų, lyginant su jau egzistuojančiais židiniais. Pagrindiniai pranašumai yra tai, kad namuose nebereikalingas dūmtakis, židinio pastatymui nedaromi sudėtingi projektavimai. Jie lengvai perkeliami ir patogūs transportuoti į norimą vietą. Patogu židinį perkelti iš vieno kambario į kitą, į balkoną, terasą, biurą, vasarnamį ar kitur.

Ypatingai smagu židinį atsivežti į vasarnamį šaltu žiemos metu. Kaip žinia, daugelis dar žmonių poilsio nameliuose žiemą retai apsilanko, nes paprastai juose būna šalta ir uždegti ugnį būna sudėtinga, o gal ir visai tokios galimybės nėra, tai šiuo atveju pats geriausias sprendimas-elektrinis židinys, šilumos šaltinis, kuris išoriškai panašus su klasikiniu malkų ugniakuru.Šiltuoju metu laiku, židinio šilumos funkcija tiesiog atjungiama, paliekant tik anglių ar malkų liepsnos efektą. Ši dirbtinė liepsna visiškai identiška natūraliai. Poilsis prie židinio padės pamiršti praėjusios dienos rūpesčius ir suteiks energijos sekančiai dienai.

Taigi, židinys tapo ne tik puiki interjero detalė, pagyvinanti ir suteikianti jaukumą, bet ir labai praktiškas daiktas. Visų pirma, galima apšildyti patalpą, kur tik yra įrengtas elektros energijos šaltinis, palaikyti tinkamą temperatūrą be ypatingos priežiūros, valdyti nuotoliniu būdu distancinio pultelio, kompiuterio ar mobilaus telefono pagalba. Suteikti patalpai stilingumo, sukurti tokią aplinką, kur iš tikro gera būti. Namai, terasa, vasarnamis su židiniu būtent tokiais ir tampa, jų teikiamas jaukumas išlieka nepavaldus laiko tėkmei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *